‘PEACE’ – Chrysopras 55cm halskæde
kr. 449,00
PEACE – CHRYSOPRAS
Elegant & simpel måde at bære en smuk krystal & dens energi
Chrysopras bringer fred da den støtter dig i at give slip på ego-baseret forestillinger som kun bringer dig smerte & fastholder dig i uønsket relationer. Den booster glæde & lykke i dig & støtter dig til at tilgive, give slip & overgive dig til kærlighed, flow, overflod & held.
Bemærk det er en blidt poleret krystal & du får ikke præcis den på billedet men en som minder meget om.
Kommer i en smuk, sort smykkeæske med guldlogo der er ECO-certificeret smykkeæske, fremstillet af et mix af PLA og PBAT. Det er majsbaseret plast & er derfor biodegraderbar copolyester.
Kæden er stemplet med mærket S925 som betyder det er Sterling Sølv. Den er forgyldt med 18 karat guld.
Dimensioner: Kæden måler 55 cm – Vedhænget er cirka 1,5 x 1 cm
Bemærk kæden er forgyldt & derfor vil forgyldningen falme med tiden. Opbevar den ikke i badeværelset pga fugt. Tag den af ved bad & når du skal sove, da alle tre faktorer forkorter forgyldningens levetid. Du kan altid få den gen-forgyldt hos din lokale guldsmed.
På lager